Λογότυπο Πρακτική Άσκηση Πανεπιστημίου Πατρών

Αγαπητοί φοιτητές

Επειδή δεν καλύφθηκαν όλες οι προσφερόμενες θέσεις για Πρακτική Άσκηση (με ΕΣΠΑ) στο Τμήμα μας θα βγει άμεσα νέα ανακοίνωση, που θα αφορά και τα δύο προγράμματα σπουδών του Τμήματος (το νέο 5ετές ΑΥ και το παλαιότερο Τεχν.Αλ.Υδ. των πρ. ΤΕΙ)

Όσοι φοιτητές θέλουν να κάνουν Πρακτική Άσκηση το τρέχον εαρινό εξάμηνο (σε Δημόσιους και Ιδιωτικούς φορείς), παρακαλώ να παρακολουθούν τις ανακοινώσεις του Τμήματος και του μαθήματος στο e-class.

Διευκρινήσεις για την υποβολή αιτήσεων για Πρακτική Άσκηση (ΠΑ) με ΕΣΠΑ:

Για την Πρακτική Άσκηση μέσω ΕΣΠΑ χρειάζεται να καταθέσετε στην Γραμματεία του Τμήματος: 1)την  Αίτηση για Πρακτική Άσκηση σύμφωνα με την καινούργια  προκήρυξη (αναμένετε άμεσα η ανάρτησή της) και  2) Αναλυτική Βαθμολογία (Εκδίδεται με αίτησή σας από τη Γραμματεία του Τμήματος).

Προτείνεται η κατάθεση των αιτήσεων να γίνει με φυσική παρουσία σας στη Γραμματεία!

Οι προηγούμενες ανακοινώσεις γιa την υποβολή αιτήσεων γιa Πρακτική Άσκηση (που έληξαν) βρίσκονται στους παρακάτω συνδέσμους :